Przejdź do treści

Wizyta delegacji KRUS z Norwegii w SWWS

W dniach 23 – 27.04.2023 r. SWWS na terenie kampusu mundurowego w Kaliszu Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości gościła przedstawicieli studentów oraz kadry naukowo-dydaktycznej Norweskiej Uczelni Służby Więziennej – University College of Norwegian Correctional Service (KRUS).
Podczas wizyty studyjnej delegacja miała okazję zwiedzieć były Zakład Karny w Kaliszu, kampus mundurowy SWWS, Areszt Śledczy w Piotrkowie Trybunalskim oraz Areszt Śledczy w Warszawie-Służewiec. Delegacje wybrała się również do Głuchowa, aby zobaczyć Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.
Podczas wizyty odbyło się również seminarium naukowe „Penitencjarystyka praktyczna – interdyscyplinarne rozważania młodych naukowców” Koła Naukowego Bezpieczeństwa i Resocjalizacji SWWS, podczas którego norweska delegacja zapoznała się z polskim systemem penitencjarnym oraz obszarami badanymi przez studentów SWWS.
Wizyta studyjna delegacji była także okazją do wymiany doświadczeń i poznania różnic między systemami penitencjarnymi w Polsce i Norwegii.

pl_PLPolish
MENU