Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych na terenie SWWS

Blisko 170 zawodników, w tym gronie żołnierze i reprezentanci  innych formacji mundurowych z całego kraju (funkcjonariusze Straży Granicznej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej) wzięło udział w zawodach z cyklu Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych, odbyły się na terenie Kampusu Mundurowego SWWS w Kaliszu.

Wielu z uczestników zawodów to osoby trenujące i odnoszące sukcesy sportowe również na międzynarodowych arenach. Oficjalnego otwarcia zawodów, dokonał gen. dr Marcin Strzelec, Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości. Zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Wśród walczących nie zabrakło pań.

   W zawodach uczestniczyła również grupa studentów Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości, dla których uprawianie różnorodnych form fizycznej aktywności pozwala na stałe podnoszenie poziomu ogólnej sprawności oraz kształtowanie nawyków sportowych. Sport akademicki ma za zadanie z jednej strony dostarczać bodźców aktywizacji ruchowej młodzieży i wyposażać ją we wzory zachowań, nawyki uczestnictwa w ruchu sportowym przez całe życie, z drugiej zaś to ważny element profilaktyki i dbałości o stan sprawności społeczeństwa.

Stwarzamy jak najlepsze warunki do rozwoju kultury fizycznej studentów

Nie były to pierwsze pojedynki kickbokserskie jakie stoczono w Szczypiornie. Przed laty pionierem i popularyzatorem tej dyscypliny sportu był sam ppłk dr Leszek Kołtun – Prorektor ds. studenckich SWWS.

Całym sercem zaangażowałem się  w przygotowanie obecnych zawodów i to nie z racji, że jestem prorektorem SWWS  ale także jako zawodnik kickboxingu. Nawiązując do przeszłości, to przed laty kiedy byłem słuchaczem Szkoły Oficerskiej Służby Więziennej w Kaliszu, będąc czynnym zawodnikiem kickboxingu zorganizowałem w kaliskim ośrodku wielkie sportowe show oczywiście z pokazowymi walkami. Nieco później ale także w czasie nauki w szkoły oficerskiej stoczyłem zwycięską walkę o tytuł mistrza świata”  ppłk dr Leszek Kołtun.

Ppłk dr Leszek Kołtun ma za sobą wieloletnią karierę zawodniczą, oraz ogromne doświadczenie w sportach walki, zwłaszcza w kickboxingu. Posiada tytuł m.in. Interkontynentalnego Mistrza Świata federacji WKN, Zawodowego Mistrza Świata federacji WKN w formule Low-Kick, Zawodowego Międzynarodowego Mistrza Polski.  Ponadto Prorektor Kołtun jest instruktorem pierwszej pomocy przedmedycznej EFR, samoobrony, strzelectwa, boksu oraz instruktorem IMCF (International Modern Combat Federation).


Zob. fotorelację z zawodów: Puchar Polski Służb Mundurowych w Kicbokxingu – Kalisz 2021 Kalisz | zyciekalisza.pl
Opracowanie: Zespół ds. public relations SWWS, zdjęcia dzięki uprzejmości zyciekalisza.pl