Przejdź do treści

Awanse dla funkcjonariuszy SW z okazji Święta Niepodległości (Warszawa)

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone 11 listopada upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zgodnie z art. 53. pkt 1. ustawy o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 roku, święto jest jedną z okazji do nadania wyższych stopni służbowych funkcjonariuszom naszej formacji.
Rokrocznie w tym okresie odbywają się także uroczyste odprawy, podczas których zostają wręczane funkcjonariuszom Służby Więziennej wyróżnienia, awanse i odznaczenia za zasługi w pracy penitencjarnej.
14 listopada br. na terenie Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości odbyła się uroczysta odprawa, na której zostały wręczone rozkazy personalne nadania wyższych stopni służbowych. Awansowani funkcjonariusze odebrali rozkazy z rąk Wiceministra Sprawiedliwości – dr. Marcina Romanowskiego oraz Rektora-Komendanta gen. dr. Marcina Strzelca.
W korpusie oficerów – Minister Sprawiedliwości nadał:

  • stopień podpułkownika – czterem funkcjonariuszom,
  • stopień majora SW – trzem funkcjonariuszom.

    W korpusie chorążych – Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości nadał:
  • stopień chorążego SW – jednemu funkcjonariuszowi.
    W korpusie podoficerów – Rektor-Komendanta Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości nadał:
  • stopień starszego kaprala – jednemu funkcjonariuszowi.

Wiceminister Sprawiedliwości, dr Marcin Romanowski i Rektor-Komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości gen. dr Marcin Strzelec złożyli wszystkim awansowanym podziękowanie za profesjonalne wykonywanie obowiązków służbowych oraz przekazał życzenia wytrwałości i satysfakcji z codziennej pracy.

MENU