Aktualności

Komunikat

Uprzejmie informujemy, że w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki  z dnia 10 marca 2021 r. w sprawie zmiany nazwy Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie (Dz. U. z 2021, poz. 490). Z dniem 1 kwietnia 2021 r. Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie nadaje… Czytaj więcej »Komunikat

Rozpoczęliśmy rekrutację na studia !

15 marca 2021 r. rozpoczęliśmy rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku penitencjarystyka dla kandydatów na funkcjonariuszy Służby Więziennej w służbie kandydackiej w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie w roku akademickim 2021/2022 ! Zapraszamy do zapoznania się z warunkami, trybem rekrutacji oraz Harmonogramem postępowania rekrutacyjnego – udostępnionymi… Czytaj więcej »Rozpoczęliśmy rekrutację na studia !

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który w tym roku będziemy obchodzili już po raz dziesiąty. 1 marca w całej Polsce będą organizowane liczne wydarzenia upamiętniające bohaterów podziemia niepodległościowego. Ze względu na sytuację epidemiczną wiele z nich zmieniło swoją formułę i będzie dostępna online. Bez wychodzenia z domu można skorzystać z materiałów edukacyjnych, wysłuchać audycji radiowych czy obejrzeć koncerty. Poniżej przedstawiamy wybrane inicjatywy.

Społeczna działalność na rzecz więźniów i ich rodzin

Konferencja to ważne forum wymiany myśli i doświadczeń przedstawicieli różnych służb społecznych, naukowców oraz ekspertów zajmujących się szeroko rozumianą działalnością na rzecz readaptacji społecznej byłych więźniów oraz problematyką wsparcia ich rodzin.

Porozumienie o współpracy z Prokuratorią Generalną Rzeczypospolitej Polskiej

27 stycznia 2021 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy między Wyższą Szkołą Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, a Prokuratorią Generalną Rzeczypospolitej Polskiej. Współpraca ma polegać m.in. na utworzeniu w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie zajęć fakultatywnych dotyczących zakresu działania Prokuratorii Generalnej, udziału w wybranych zajęciach dla studentów celem… Czytaj więcej »Porozumienie o współpracy z Prokuratorią Generalną Rzeczypospolitej Polskiej