Przejdź do treści

17 kwietnia br. zapraszamy na wykład Pana Grégora Puppincka w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.Bezstronność ETPCz: obawy i zalecenia.

Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPCz) powinien być wzorcowy i spełniać standardy bezstronności, które narzuca sądom krajowym. Do tej pory tak nie było. Wynika to po części z faktu, że ETPCz nie podlega kontroli żadnego organu sądowego, który mógłby wskazać jego niedociągnięcia. W wykładzie, na który serdecznie Państwa zapraszamy, przedstawiony zostanie systemowy problem konfliktu interesów między niektórymi sędziami a kilkoma organizacjami pozarządowymi oraz zarysowany zostanie szereg problemów strukturalnych wpływających na bezstronność Trybunału, wykazując, że Trybunał nie dorównuje standardom innych ważnych sądów międzynarodowych i krajowych. Podczas spotkania zaproponowany zostanie również szereg zaleceń.

Grégor Puppinck jest doktorem prawa, ekspertem pracującym na forum organizacji międzynarodowych i na rzecz służb dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej. Jest autorem wielu artykułów i książek z zakresu praw człowieka, m.in. La Famille, les droits de l’homme et la vie éternelle (L’Homme Nouveau, 2015, wyróżniona Prix Humanisme Chrétien 2016, opublikowana także w językach portugalskim i włoskim), Droit et prévention de l’avortement en Europe (LEH éditions, 2016) i Objection de conscience et droits de l’homme, essai d’analyse systématique (CNRS Editions, 2016, opublikowana również w języku angielskim).

Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia w godzinach 10-11:30 w auli przy ul. Karmelickiej 9 w Warszawie.

pl_PLPolish
MENU